Zelená vdova

Zelená vdova je relativně nový pojem, který není ještě mezi lidmi známý. V dnešním článku si proto povíme, pro koho se toto označení používá, a poradíme, jak se vyhnout problémům vyplývajícím ze způsobu života zelené vdovy.

Představa života v rodinném domku na vesnici je pro většinu lidí velmi lákavá. V dnešní době velice oblíbená a žádaná satelitní městečka nejsou ale žádným venkovem. Místo malebné vesnické idylky tam čeká spíše osamělost, problémy se vzdáleností od všeho, na co byl člověk zvyklý, a všeho, co by ho mohlo zajímat. Podobné důsledky má i bydlení v městských developerských novostavbách, kde si nikdo nikoho nevšímá.

Pojem zelená vdova se vžil pro označení žen, které jejich bohatí, úspěšní a velice vytížení manželé odložili do satelitních městeček, obklopených zelení na periferiích větších měst. Vdovy proto, že tam tráví většinu času zcela samy bez svého manžela.

Nákupy a osamělost

Opuštěná žena, jejíž jedinou "zábavou" je zajistit manželovi dokonalý servis, popř. vozit děti do školek, škol a kroužků, žije stereotypním, osamělým a unuděným životem. Nakupování zlatou kartou, návštěva kadeřnictví, kosmetiky či solária rozhodně nenahradí dlouhodobou opuštěnost.

Spousta lidí si myslí, že jsou tyto ženy šťastné, ale ty se pomalu trápí a strádají svým bezcílným životem. Chybí jim to, co pro ně bylo dříve samozřejmostí. Nejen možnost častého setkávání se s přáteli, ale třeba i obyčejná procházka známými místy, dostupnost kina či oblíbeného klubu a další věci, které jsou samozřejmostí, dokud je máte u ruky. Nyní je jejich údělem být reprezentativní manželkou úspěšného muže.

Při tomto způsobu života je jen krůček k vážným psychickým problémům, domácímu alkoholismu, užívání antidepresiv, ale také ke sklonu k sebevraždám apod.

Jak se "nezbláznit" ze samoty

Několik rad pro ženy, které žijí izolovaně a osaměle, pro ženy, které se nechtíc staly zelenými vdovami:

  • Navazujte nové vztahy se svými sousedy
  • Večerní návrat manžela ze zaměstnání by neměl být zlatý hřeb dne, k němuž vše směřuje. Žijte si také svůj vlastní život, pěstujte si své koníčky nebo si najděte nové
  • Pravidelně se setkávejte se svými kamarádkami, přáteli, i když jste se od nich změnou bydliště vzdálily
  • Plánujte si a dodržujte různé aktivity, např. návštěvu fitcentra či bazénu, najděte si vzdělávací kurzy, ať výuku jazyka nebo tance, choďte běhat nebo na pravidelné procházky
  • Pokuste se sblížit s matkami kamarádů či spolužáků dětí. Následně se můžete dohodnout na střídavé výpomoci s hlídáním či rozvozem do škol nebo kroužků
  • Jednou za čas zajděte nakoupit do obchodu v nejbližší vesnici místo supermarketu

 

Znáte nějakou „zelenou vdovou“ či jí náhodou jste vy? Napište nám své poznatky o takovém způsobu života a o boji s osamělostí.

Zelená vdova patří do témat

Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku