Co jsou NoKidding kluby

Patříte mezi ty, pro něž je rodina nejdůležitější součástí života? Neumíte si život bez svých potomků představit? Stejně jako pro vás je toto důležité a stýkáte se s lidmi, kteří mají podobné priority, na druhé straně se sdružují lidé se zcela opačným názorem či životním postojem.

Filozofie NoKidding

I k nám se již dostávají tzv. NoKidding kluby, v nichž se setkávají dobrovolně bezdětní lidé. První takovýto klub byl založen v roce 1984 Kanaďanem Jerrym Steinbergem ve Vancouveru. Dnes se obdobné kluby zakládají i v ostatních částech světa.

Jedná se o dobrovolné a neziskové uskupení lidí, kteří nemají děti. Členy se stávají jednotlivci i páry, nezáleží na pohlaví, věku či barvě pleti. Jedinou podmínkou je bezdětnost. Není zde spojitost s vírou, náboženstvím či politikou. Kluby pak organizují společné akce, kde se mohou členové sejít a v klidu si popovídat či si užít společně strávený čas.

Dítě samozřejmě znamená plno nemalých výdajů. U stoupenců NoKidding však nejde jen o tento pohled. Lidé, kteří se připojují k těmto klubům, si chtějí zejména užívat svoji nezávislost a svobodu.

Členové klubů neplánují mít děti a mnohdy nešetří urážlivými výroky proti lidem, kteří milují svou úlohu rodiče. Dle svých slov se však mnohdy jakožto bezdětní cítí diskriminováni. Členové se tedy v podstatě mohou i cítit jakožto opovrhovaná menšina a jde jim o to dosáhnout většího respektu ve společnosti. Odmítají též běžně rozšířenou představu o spojitosti dobrovolné bezdětnosti s kariérismem či sobectvím.

Urážlivé výroky některých členů NoKidding klubu

Pokud se podíváte na internetové stránky hovořící o tématice NoKidding, můžete zde nalézt velmi rozumně sepsané informace o postojích členů, argumentace pro, termíny a informace o akcích klubů, avšak též velmi nevhodně formulované příspěvky v diskuzích a mnoho urážlivých výroků o rodičích či o chování dětí. Jsou zde patrné i velmi radikální postoje odsuzující matky.

Z webu http://nokidding.webovastranka.cz/ jsem vybrala jen některé:

„Naprosto mně fascinuje, jak si současná pedocentrická společnost namlouvá, že děti jsou jakýsi jiný druh inteligence. Názor dětí, coby této jinačí inteligence je dle nich potřeba brát v potaz stějně jako názor dospělých. Možná je potřeba ty poblázněné pedomagorata probrat do skutečnosti, že děti jsou nedospělí jedinci, kteří se velice často chovají na úrovni hůř vycvičeného psa, jsou ovládány svými pudy, bez schopnosti plánování, sebeovládání nebo empatie.“

„Těch nechutných zážitků s maminami je až hrůza. Vzhledem k tomu, že jsem byl svědkem toho, že těhotenství dokáže na ženě zničit vše nejhezčí, pro mladé matky mne napadla přezdívka "chodící mlékarna". Žena, která se nechá otěhotnět, přestává být ženou, ale stává se shlukem buněk, který slouží už jen jako zdroj potravy, a muž otec se stává lovcem, sběračem.“

A pak si říkám, že přece každý má právo na svůj názor a pokud např. v životě nechci mít děti, není důvod, proč bych k tomu měla být nucena. Avšak jaký je důvod k tomu kvůli svým názorům napadat ostatní? Útočí snad lidé s dětmi stejnými zbraněmi a takto tvrdou argumentací?

Co jsou NoKidding kluby patří do témat
 • Bara 22.12.2014 17:01:46

  Odpovim jen na posledni otazku v clanku: ano, utoci. A mnohem hur, i celozivotne, a nejen na forech vyhrazenych tomuto ucelu, ale v kazdodennim zivote. S vyroky vyse nesouhlasim, ale po obzvlast vyzivnem zazitku s nejakou zaslouzilou maminou a jejim ditkem, mam obcas taky chut pronest neco poradne peprneho...

 • bezdětní jitka 24.05.2011 19:36:03

  jednou možná zatoužíte popotomku i s tím hroznýmponičením krásy ženskéhotěla,chodící mlékárny avším co s tím souvisí ,alepotom zjistíte že ponejprve dobrovolném zřeknutí mít dítě vámpříroda řekne-stop a nadoživotí. pak vám tomožná všechnodocvakne,léta poběží,vaše dříve tak krásná figurauž vzala za své,máte finance,kariéru,zajištění,majetek ,plnoznámých,přátel,,obrázky zexotických dovolených,alejinak jste naprostý chudák.

  • Re: bezdětní Sandy 19.12.2014 18:45:37

   Sama si chudák, nikoho neurážej. Psi mám radši než uřvané haranty. A chci být sám. Navíc při práci řidiče mhd /toliko o karierizmu to jinak nejde.

 • NoKidding marievav 27.05.2011 11:00:39

  Je mi 66 let a taky jsem zatím o takovém klubu neslyšela. Pokud je to klub lidí, kteří tam vstoupili dobrovolně, ať z jakéhokoli důvodu a budou se svou cestou spokojeni i za 30,40 let, až bude jejich život za vrcholem a pro společenství ostatních lidí udělali jiné dobré skutky, přeji jim vše nejlepší. Nemohou ovšem napadat jiné, kteří si dobrovolně zvolili cestu v rodině a s dětmi. Děti přinášejí do života hodně radostí, ale i starostí. Ale o prožívání Lásky, radostí a nejen z dětí, překonávání starostí a smutků a nezdarů a nejen z dětí, o tom ten život přece je. A děti jsou pokračováním nás, kteří jsme jim život zprostředkovali a snažili se je vychovat, jak jsme nejlíp uměli.
  Na druhé straně je pravda, že se v poslední době vyskytuje, že se děti v rodině stávají ne jejím členem, ale jakýmsi božstvem a to určitě není dobré ani pro rodiče ani pro děti. Přeji všem hodně lásky a pokoje. Marie

  • Re: NoKidding swift 22.06.2011 14:38:57

   "Je mi 66 let a taky jsem zatím o takovém klubu neslyšela."

   Já donedávna taky ne, ale pak jsem jej navštívil. Mám nějaké postřehy a taky informace od jednoho přeběhlíka:
   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   Zdravím,
   píši Vám, abych Vás dostal do obrazu. Návštěvníci tohoto fóra, které sem přivedlo přečtení nějakých článků o bezdětných sem většinou zavítají a rychle vyjadřují svůj názor. Tak jsem to udělal i já. To je však špatný postup. Nejprve je nutné si pročíst více vláken a dostat se do obrazu. Pak teprve reagovat!

   Kdo jsou bezdětní na tomto fóru:
   podívejte, je to tady sekta lidí, kterou jsem potají studoval několik měsíců. Je zde několik typů lidí, dle radikálností názorů na dětné lidi. Někteří z nich jsou radikálové: chtějí pro děti to nejhorší.
   Pak jsou zde někteří, kteří to berou zdravě a ještě se nerozhodli mít děti, s těmi se dá rozumně diskutovat.
   Guru webu – Veronika - je intelektuálská bezcitná vysokoškolačka, která má tendenci k sektářství. Všechno to pochytila v USA, a protože je to tam moderní, tak založila hnutí zde. V nadpisu o cílech No Kidding klubu jsou zprofanované definice. Pravým cílem fóra je umožnit jeho přispivatelům se co nejvíce verbálně vyřádit na dětech a tzv. breederech – lidech, kteří uměj dělat akorát děti. Zdejší fanatici se v davu dalších nedětných cítí silnější a o to se více radikalizují. Přímo je ukojuje čtení příspěvků jiných fanatiků o dětech jako parazitech, hnusácích, fakanech, atd. Dětem a dětným přejí všechno zlé a vyjmenovávají zde důvody proč fakany nemít. Byly tu i případy, kdy uživatelka (BabaJaga) vyhrožovala dětem smrtí a popisovala tady, že to jednou udělá. Její oblíbenou frází bylo to, že nejlepší tábor pro děti je Osvětim. Proto bylo na Veroniku podáno několik žalob a musela „nelidská“ vlákna vymazat. Tu BabuJagu pak odvezli na psychinu a zjistili duševní chorobu.

   Jak se k nim chovat?
   Jestli jste tady jen tak ze zvědavosti a zítra či pozítří sem nepůjdete, tak jsou níže uvedené rady bezpředmětné. Pokud tady chcete diskutovat s DB tak si zapamatujte:
   NIKDY JE NEKRITIZUJTE!!!
   Pokud to uděláte, okamžitě Vás označí za zastaralého moralistu a dostane se Vám později či dříve odpovědi: Vypadni, nechceme tě tu!
   Ono je totiž nutné si uvědomit, že tito lidi (pokud se tak někteří dají nazvat) nepřipouštějí žádnou ani malou kritiku. Oni kritizovat mohou, ale my nikoliv. Proto važte všechna slova, to vřele doporučuji. Příkladem je vlákno Dotaz od návštěvníka: dětný Cormack se snažil dát DB najevo, že jejich útočná „politika“ je chybou. Ihned jej vyštvali a po jeho odchodu poplivali, a to přitom s nimi jednal slušně a za své příspěvky se jim dokonce omlouval. Stojí to za to si to přečíst.

   Jinak já jsem dětný: mám dva syny a spokojené manželství. Proč tady jsem: abych si při každém pohledu do očí mých dětí uvědomil, jaké s**** žijí mezi námi.

   Přeji při diskusi s DB pevné nervy!!!

   --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   • NoKidding Irena 09.07.2011 16:44:36

    Jsem dobrovolně bezdětná i se svým manželem a je nám takhle dobře. Na fóru si prostě jen sdělujeme poznatky, příhody s né zrovna vychovanými dětmi a co nám na těch, kteří děti mají, vadí. Jen v kostce...kojení v MHD, kojení nebo přebalování pokaděných plen u stolu na zahrádce restaurace, kde u vedlejšího stolu jedí lidi, to, že klábosející maminky nechají děti běhat po autobuse bez jakéhokoliv okřiknutí. Tady jde jen o to, že my, dobrovolně bezdětní, nechceme být omezováni lidskou bezohledností...
    A s těmi "nadávkami" to taky trochu přeháníte...prostě máme mezi sebou určitý slang, stejně jako každá skupina.

    • Re: NoKidding swift 18.08.2011 13:33:34

     Chápejte, je to sorta lidí, kteří tyto argumenty vůbec neberou. Můžete psát jak budou na stáří sami, bez vnoučat a dětí, atd. Oni Vám odpověděj, že budou mít kolem sebe kamády a že jim to stačí.

     Prostě u některých lidí dosáhla sobeckost a sebetřednost vyššího levelu a změnila biologické vlastnosti člověka na jinou úroveň.

     Na druhé straně jim to nechme, máme jedinou výhodu, že tito lidé nezaserou populaci svými geny.

     Když jsem na jejich fóru, tak mě vždycky dostane ten jejich zájem o věci, které jsou vlastní výhrabně dětným. Například rozebírají porodné, přídavky, atd. Je to k smíchu a dokládá to intelektuální omezenost. Snaží se tak zakrývat to, že jsou orientovaní pouze na sebe a musí se v každém vláknu ujišťovat, že bezdětnost je tou nejlepší volbou ve svém životě a nebudou toho nikdy litovat.

     Pochopte, bezdětnost je u nich fixovaná vlastnost. Pokud by náhodou zapochybovali, tak si to hned zdůvodní a zase přestanou pochybovat, že nemít děti je správné.

     Je zajímavé, že velká část členů fóra jsou vysokoškolsky vzdělaní lídé. Když už napadají to porodné, měli by si vzpomenou na to, že jejich studium bylo hrazeno také z daní.

     No nic, pokud se chcetezasmát, politovat, pobrečet,naštvat, vzhůru do Zoo -http://nokidding.webovastranka.cz/

     • Re: Re: NoKidding Viola 31.05.2014 12:47:53

      Pěkná hloupost. To, že někdo nemá děti, přece neznamená, že je sobec a nechce se o nikoho starat. A to, že je má, neznamená opak. Bohužel, jinak by naše společnost, kde 95% lidi má, musela být vzorem vrcholného altruismu. Není, protože hranice dobrý/špatný člověk sobec/nesobec neprochází jednoduše mezi bezdětnými/dětnými.

   • Re: Re: NoKidding Karja 17.05.2014 15:59:57

    Vaše příspěvky si nikterak nezadají s příspěvky na NoKidding. Bezdětné napadáte, označujete za duševně choré, sobce, radikály Jitka za povrchní chudáky. Není to snad stejná rétorika?
    Jsem také bezdětná(nedobrovolně) a někdy mám pocit, že jsem nějak vážně postižená. Od lidí s dětmi už jsem si dost užila - litování (chudinko, ty děti mít nemůžeš? A proč? Jsi nemocná? Nebo manžel? A byli jste na umělém? A následují rady, co vše dělat pro početí ), urážky (no jo, pak si můžeš utrácet, když nemáš děti. Ale kariéra není všechno.), povzbuzování (Ale to přece nevadí! Děti ještě budeš mít! Neboj! (Je mi 38, šance jsou opravdu mizivé) ) atd... Neuškodilo by více tolerance na obou stranách.
    A ano, přiznávám - když jedu tramvají, opravdu mi vadí dítě, které mě vytrvale kope nožičkama do zad a večeři si chci užít bez dětského pláče. Ale to ostatně přiznávají i kamarádi s dětmi...

    • Re: Re: Re: NoKidding Viola 31.05.2014 12:43:34

     Hezky napsané, děkuju. Já jsem jedna z dobrovolně bezdětných, na web Nokidding chodím pravidelně, a i když se tam občas objeví radikálnější názory, většina přispěvatelů/ek je slušná. Osobně považuju rozhodnutí mít/nemít děti za čistě soukromou záležitost, nenapadlo by mě kritizovat někoho za to, že si pořídil děti. S útoky se setkávám spíše ze strany části dětných - nakonec i tady v diskusi útočí hlavně oni (dobrovolně bezdětní jsou údajně naprostí chudáci, sobci, duševně choří...). Chce to, jak píšete, oboustrannou toleranci, či oboustranný respekt. Rozhodnutí ohledně dětí je natolik intimní a natolik důležitá záležitost, že by mě v životě nenapadlo podsouvat lidem - nota bene lidem, které vůbec neznám - že já vím nejlépe, jak se v téhle oblasti mají zařídit.

 • Karja 17.05.2014 15:44:52

  Dobrý den,

  Jsem také bezdětná, sice nedobrovolně, ale jsem... Na stránku klubu jsem se podívala. Ano, někteří přispěvovatelé mají možná trochu radikální názory. Nicméně lidé, kteří děti mají, a zejména ženy, které mají čerstvé miminko, opravdu někdy dokáží bezdětnou ženu zranit. Často v dobré víře, že jí musí ukázat, jak báječné je mít dítě, vychovávat ho, sledovat jak roste. Mnoho maminek opravdu nemá pro bezdětné pochopení. Třídní srazy jsou pro mě poslední dobou utrpením, protože se mě 30 žen z 32 zeptá, proč vlastně nemám děti. A následují dobře míněné rady, proč bych děti měla mít. A u většiny žen cítím lehké opovržení. Sice ho nikdo nedá najevo, ale je tam. A což teprve výrok pana Bělobrádka, že bezdětní jsou černí pasažéři systému! Z mého pohledu je netolerance na obou stranách.

 • Karel N. 25.05.2011 14:13:09

  Tohle myslíte vážně? A na co jsou tihle zoufalci tak pyšní? Založit klub může každej zamindrákovanej exot, ale co se k němu vždycky přidá lidí, to zůstává rozum stát. Kdo všechno se dneska necítí diskriminován a chce respekt společnosti!!! Když nechcete mít děti, je to vaše věc, ubohost vašich názorů na rodičovství a sprostota nikoho nezajímá.

  • Re: Petra 14.09.2012 14:04:04

   A na co jsi ty pyšný Karel?? Máš dost peněz aby jsi uživil své děti... Zoufalec jsi jen ty! a asi málo inteligetní, lidé kteří nechtějí děti jsou na tom lépe než s dětmi, nic je nestresuje, můžou si dělat co chtěji, pozdě se vracet domu... stávat v poledne... smyslem života nejsou děti ale to aby se člověk cítil dobře a dělal to co ho baví a naplňuje. Aby ty jsi se pak dostatečně věnoval svým dětem když si je pořídíš a ne pak opustit rodinu a nechat v tom ženu samotou a starej se.... jsi zoufalý a bude hůř...

   • NoKidding nový web traverse 15.09.2012 20:27:24

    Souhlas s Petrou. Jinak NoKidding má nový web www.nokiddingcz.com

 • Jana 25.05.2011 14:21:39

  Tento článek mi připadá poněkud zcestný. Nikdy jsem se nesetkala s někým, kdo by někoho urážel proto, že nemá děti. Pokud však někdo někoho uráží proto, že děti má, a je tak šťastný, pak pochybuju o tom, že jeho bezdětnost je dobrovolná. Nejspíš sám děti mít prostě nemůže a tohle je způsob, jak se za to mstí....ubožák, zoufalec, hlupák. O podobných klubech jsem nikdy neslyšela a doufám že už neuslyším.


Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku