Kámasútra aneb Milostná Indie

Většina lidí si pod pojmem kámasútra představí sex jako živočišnou potřebu, množství různých sexuálních poloh, orgie. Málokdo ví, co vše kámasútra obnáší a odkud pochází.

Co je kámasútra?

Kamasutra, Kmásútra, Kama Sutra, ze sanskrtu Kāma Śāstra.

Kámasútra není pornografické dílo, ale tradiční indická literatura. Je to především obraz umění žít ve společnosti, ale také návod, jak se umět radovat v sexuální oblasti.

Kámasútra je starověký indický text, který nám přibližuje možnosti lidské sexuality, péči o domácnost, mezilidské vztahy a druhy umění v indické společnosti. Je to obsáhlé ilustrované dílo. Byla napsána v největším období rozkvětu staroindické kultury a tantrického vnímání.

Autorem této posvátné starověké knihy je mnich Mallanága Vátsjajana, který žil mezi 4. - 6. stoletím našeho letopočtu a měl zřejmě několik dalších jmen. Vátsjajana sám uvádí, že čerpal z poučení svých předchůdců. Dá se tedy říci, že kámasútra je společenské dílo.

Sanskrt je jedním z 23 jazyků užívaných v Indii. V tomto jazyce vzniklo mnoho posvátných spisů.

Kámasútra má stále nadčasovou hodnotu, která byla díky přehnané popularizaci zatracena, jelikož se z této knihy vybraly pouze obrázky a rady, jak si obohatit sexuální život. Tantra - životní filozofie, cesta životem, která učí milovat sebe i partnera - kámasútru opět objevila ne jen jako učebnici sexu, ale jako knihu, která se snaží přimět nás k určitému přístupu k životu a zasvěcuje do čtyřiašedesáti oborů kámasútry, kterým by se měla učit každá žena.

Tři hlavní cíle kámasútry

 • ctnost - dharma
 • prosperita - artha
 • láska - kama

V této posvátné knize se setkáte s mnoho zajímavými, všedními i nevšedními tématy. Je rozdělena na 7 částí, každá část má 36 kapitol.

 1. část je o smyslu života, správné domácnosti, postavení v životě, společenském chování
 2. část je o různých způsobech milování, druhy poloh pohlavního styku
 3. část je o zásnubách, druhu sňatků, dvoření...
 4. část je o manželkách, jaká je vhodná pro jakého muže, kolik může mít muž manželek a jejich zabezpečení, správné chování a vědomosti manželky
 5. část je o tom jak si manželku udržet a jak ji dělat šťastnou
 6. část - KUBĚNY (o Indických prostitutkách)
 7. část - praktické rady a míchání lektvarů lásky, afrodiziaka...

Kámasútra neučí ženy být pouze dobrou hospodyní nebo skvělou milenkou s nekončící fantazií, ale také radí,  jak být vzdělaným člověkem se sociálním a kulturním cítěním, který si umí obohatit svůj sexuální život pomocí nepřeberného množství sexuálních praktik.

Učí nás, jak si užít milování od prvního sblížení až k samostatnému milostnému spojení.

Kámasútra ukazuje na životní sílu, na lidskou energii, která v nás proudí.

V dnešní době se už setkáváme pouze s překlady kámasútry, které jsou jen praktickým návodem na milování partnerů. Popisují sexuální polohy od orientálních až po novodobé.

Pokud se člověk začte do původních textů, zjistí, že neobsahují pouze kresby nebo fotografie sexuálních poloh, které zvládne málokdy i zkušený gymnasta, ale zjistí i mnoho dalších poznatků.

Je důležité vědět jak láskyplně obohatit svého partnera a užít si plno něžných doteků a naučit se celkovému porozumění.

Kámasútra aneb Milostná Indie patří do témat
 • Mirca 02.11.2010 09:43:56

  Dá se koupit kompletní překlad Kámasútry v češtině?

  • Re: 02.11.2010 10:59:19

   Určitě v češtině existuje, ale chce to dobré knihkupectví, protože většina vydání zřejmě bude zaměřena jen na tu sexuální stránku.

   • Re: Re: Mirca 03.11.2010 12:16:23

    hledala jsem na internetu a našla jsem jen jak říkáte knihy zaměřené na sexuální stránku :(

    • Re: Re: Re: 08.11.2010 10:24:38

     Mrkněte na tento odkaz, určitě nebude jediná tohoto typu, ale asi jedna z mála...


Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku