Hledáte známost na letní dovolené?

Jezdíte na dovolené s kamarádem – kamarádkou, s partou nebo i sám či sama za jediným účelem – najít toho pravého nebo pravou? Doufáte, že jedině tam, v naprosto neznámém prostředí, najdete opravdovou a žhavou lásku, která vydrží déle než vaše 14denní dovolená?

Zřejmě nebudete sami. Mezi mnohými letními svůdníky, kteří se po každé dovolené chlubí kolegům v práci novým románkem, nebo si sami léčí zlomené srdce z lásky, která příliš rychle vyhasla, jsou i ti, kdo věří, že mohou tímto způsobem najít skutečný, vážný a dlouhodobý vztah.

Seznamovací dovolená

Mnoho cestovních agentur už obohatilo svůj sortiment služeb o tzv. seznamovací zájezdy. Teoreticky by se na takové dovolené dalo očekávat slušné procento úspěšnosti, vzhledem k tomu, že jsou na obou stranách zájemci o vážný a trvalý vztah, nikoliv pouze o letní flirt.

Je však dobré počítat s tím, že ani takto specializovaný zájezd nemůže zaručit, že se na první pohled zamilujete a z letiště budete spěchat rovnou na radnici. Přesto si můžete přivézt, ne-li životní lásku, pak určitě zajímavé zážitky i poučné zkušenosti.

Jepičí život letních lásek

Přestože existuje mnoho případů, kdy letní románek překonal všechny překážky a přerostl v nehynoucí lásku a pevný svazek, stále platí, že letní lásky nemají obvykle dlouhého trvání a jsou jen sladkým, i když nezapomenutelným zpestřením dovolené. Obvykle s tím obě strany předem počítají a nehrozí tak žádné nepříjemné scény ani zklamání a bolest při loučení.

Někdy dojde na výměnu adres a telefonních čísel s oboustrannou touhou ve vztahu pokračovat. Během několika měsíců v realitě všedních dnů však toho druhého teprve lépe poznáte, kouzlo, které vás spojilo na dovolené, je pryč, a najednou ani nechápete, co vás s tímto člověkem mohlo sblížit.

Navíc, málokdy se na dovolené potkáte s někým ze stejného města či okolí a láska na dálku je vždy velkou a těžkou zkouškou i pro ty, kdo spolu dosud dlouho žili a relativně dobře jeden druhého znali. Co teprve pro dva zamilované blázny, kteří si během týdne, pod žhavým sluncem, opilí svou dočasnou bezstarostností, slíbí věrnost a lásku až do skonání světa?

Riziko nákazy či otěhotnění

A nakonec ještě všude a často opakované varování. Ať už hledáte lásku, zálet nebo jen chvilkové dobrodružství a ať už to jakkoliv dopadne, zachovejte chladnou hlavu, alespoň pokud jde o vaše zdraví.

Noc s neznámým krasavcem nebo krasavicí zamotá hlavu exotickým kouzlem romantické vášně překvapivě rychle a nečekaně, ale riziko je příliš reálné a velké a následky neopatrnosti příliš nepříjemné. Nezapomínejte proto na ochranu za každé situace, ať si domů přivezete skutečně jen příjemnou vzpomínku.

Komplikace v podobě jakkoliv vážné pohlavní nemoci může nenávratně poznamenat nejen vaše fyzické zdraví, ale i vaši psychiku a v neposlední řadě třeba i váš dosavadní vztah s tím, kdo na vás doma čekal.

Pro ženy má ochrana dvojí význam. Zjistit po návratu z dovolené, v realitě všedního dne, že jste těhotná s někým, koho vlastně vůbec neznáte a třeba ani znát nechcete, je velmi nepříjemná záležitost.

 

V příštím článku na téma dovolených a vztahů si napíšeme, jak může dovolená oživit dlouhodobý vztah, ze kterého vyprchala vášeň a nadšení, vztah uvízlý ve stereotypech.

Hledáte známost na letní dovolené? patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku