Hledáte známost na letní dovolené?

Jezdíte na dovolené s kamarádem – kamarádkou, s partou nebo i sám či sama za jediným účelem – najít toho pravého nebo pravou? Doufáte, že jedině tam, v naprosto neznámém prostředí, najdete opravdovou a žhavou lásku, která vydrží déle než vaše 14denní dovolená?

Zřejmě nebudete sami. Mezi mnohými letními svůdníky, kteří se po každé dovolené chlubí kolegům v práci novým románkem, nebo si sami léčí zlomené srdce z lásky, která příliš rychle vyhasla, jsou i ti, kdo věří, že mohou tímto způsobem najít skutečný, vážný a dlouhodobý vztah.

Seznamovací dovolená

Mnoho cestovních agentur už obohatilo svůj sortiment služeb o tzv. seznamovací zájezdy. Teoreticky by se na takové dovolené dalo očekávat slušné procento úspěšnosti, vzhledem k tomu, že jsou na obou stranách zájemci o vážný a trvalý vztah, nikoliv pouze o letní flirt.

Je však dobré počítat s tím, že ani takto specializovaný zájezd nemůže zaručit, že se na první pohled zamilujete a z letiště budete spěchat rovnou na radnici. Přesto si můžete přivézt, ne-li životní lásku, pak určitě zajímavé zážitky i poučné zkušenosti.

Jepičí život letních lásek

Přestože existuje mnoho případů, kdy letní románek překonal všechny překážky a přerostl v nehynoucí lásku a pevný svazek, stále platí, že letní lásky nemají obvykle dlouhého trvání a jsou jen sladkým, i když nezapomenutelným zpestřením dovolené. Obvykle s tím obě strany předem počítají a nehrozí tak žádné nepříjemné scény ani zklamání a bolest při loučení.

Někdy dojde na výměnu adres a telefonních čísel s oboustrannou touhou ve vztahu pokračovat. Během několika měsíců v realitě všedních dnů však toho druhého teprve lépe poznáte, kouzlo, které vás spojilo na dovolené, je pryč, a najednou ani nechápete, co vás s tímto člověkem mohlo sblížit.

Navíc, málokdy se na dovolené potkáte s někým ze stejného města či okolí a láska na dálku je vždy velkou a těžkou zkouškou i pro ty, kdo spolu dosud dlouho žili a relativně dobře jeden druhého znali. Co teprve pro dva zamilované blázny, kteří si během týdne, pod žhavým sluncem, opilí svou dočasnou bezstarostností, slíbí věrnost a lásku až do skonání světa?

Riziko nákazy či otěhotnění

A nakonec ještě všude a často opakované varování. Ať už hledáte lásku, zálet nebo jen chvilkové dobrodružství a ať už to jakkoliv dopadne, zachovejte chladnou hlavu, alespoň pokud jde o vaše zdraví.

Noc s neznámým krasavcem nebo krasavicí zamotá hlavu exotickým kouzlem romantické vášně překvapivě rychle a nečekaně, ale riziko je příliš reálné a velké a následky neopatrnosti příliš nepříjemné. Nezapomínejte proto na ochranu za každé situace, ať si domů přivezete skutečně jen příjemnou vzpomínku.

Komplikace v podobě jakkoliv vážné pohlavní nemoci může nenávratně poznamenat nejen vaše fyzické zdraví, ale i vaši psychiku a v neposlední řadě třeba i váš dosavadní vztah s tím, kdo na vás doma čekal.

Pro ženy má ochrana dvojí význam. Zjistit po návratu z dovolené, v realitě všedního dne, že jste těhotná s někým, koho vlastně vůbec neznáte a třeba ani znát nechcete, je velmi nepříjemná záležitost.

 

V příštím článku na téma dovolených a vztahů si napíšeme, jak může dovolená oživit dlouhodobý vztah, ze kterého vyprchala vášeň a nadšení, vztah uvízlý ve stereotypech.

Hledáte známost na letní dovolené? patří do témat

Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku