Co oživí váš vztah? Společná dovolená

Být daleko od všech vašich každodenních starostí a povinností, poslouchat šumění moře a nechat se hýčkat blahodárnou sílou slunce, to všechno může mít skutečně účinky léčivého balzámu nejen na vás samotné, ale i na váš už trochu fádní a unavený vztah.

Minisérii o vztazích a dovolené zakončíme článkem o tom, jak může společná dovolená pomoci vztahu, ze kterého vyprchala vášeň a vkrádá se do něj stereotyp a únava.

Kdy může dovolená pomoci?

Je nutné si přiznat, že někdy bývá společná dovolená zkouškou odolnosti vztahu, zvláště jsme-li na jeho začátku, a mnohdy se z ní můžeme vrátit zklamaní a rozčarovaní a vztah pod vlivem nepodařené dovolené raději ukončíme.

V případě, že je náš vztah dlouhodobě nestabilní a problematický, nezachrání nás ani společná dovolená.

Dovolená jen ve dvou může pomoci oživit vztah, který je "unavený" z celoročního hromadění všedních starostí, vztah, který potřebuje vyjet ze stereotypních kolejí péče o děti a o domácnost. Společná dovolená může pomoci páru, který na sebe ze spousty běžných důvodů nemá čas, a hlavně páru, který o takovou "pomoc" stojí.

Kam na společnou dovolenou?

Výběr destinace byste měli přizpůsobit přáním a zájmům vás obou (pokud se ve všech bodech nerozcházíte). Dobré je zavzpomínat na to, jakým způsobem jste rádi trávili společný čas za svobodna - turistika, cyklovýlety, hrady a zámky či sportování - nebo navštívit společná oblíbená místa.

Večer si pak dopřejte sklenku dobrého vína a snažte se mluvit o všem možném, jen ne o tom, kolik práce na vás čeká doma a v zaměstnání po návratu domů.

Znovunalezená chuť k intimnostem?

Dostatek času na sebe navzájem, příjemné chvíle v novém a atraktivním prostředí, žádný stres a čas strávený výhradně odpočinkem, to všechno vede přirozeně k dobrému pocitu z nás samých a tím i k obnovení touhy po dosud tolik zanedbávaných intimních radovánkách. Není proč si je odpírat nebo se za ně dokonce stydět. Využijte času, který trávíte daleko od všeho, co vás tíží, už proto, že nebude trvat věčně!

Neobvyklá nebývá ani náhlá chuť vyzkoušet v této oblasti dosud nepoznané a nevyzkoušené. Jste-li oba naladěni na stejnou notu, není co řešit. Dokonce se může stát, že si pak znovunalezenou pohodu a rovnováhu, okořeněnou novými prožitky, snáze přenesete i k vám domů.

Za romantikou v každém věku!

Nenechte se odradit tvrzením, že romantika je jen pro mladé a čerstvě zamilované a že to už není nic pro vás. Naopak! Večeře při svíčkách a romantické hudbě v příjemné restauraci s výhledem na moře dokáže skutečné zázraky a může probudit vášně, o kterých jste si mysleli, že jsou dávno vyhaslé.

Najděte společná témata a často a dlouho si povídejte, jděte se projít a držte se přitom za ruku. Smějte se spolu, svěřte si každou hloupost nebo maličkost. Nic vám tolik nevlije novou sílu do těla jako těch pár drobných, sladkých radostí prožitých zase jednou vedle sebe tak, jak jste to dokázali před lety, kdy vám to připadalo naprosto samozřejmé.

Co oživí váš vztah? Společná dovolená patří do témat

Partnerské vztahy patří do témat

Adresář

Poradna na téma Partnerské vztahy

Diskutujte na téma Partnerské vztahy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku